Over AccentVV Ons team AccentVV Fonds Nieuwsbrieven Vacatures Contact Aanmelden EN

Donderdag 28 oktober 2021

CARE AT A DISTANCE

De Covid-19 pandemie resulteerde in een overstroming van patiënten in het ziekenhuis, waardoor er nood was aan alternatieve vormen om patiënten op te volgen. Twaalf ziekenhuizen in België starten daarom met een telemonitoring project, om patiënten met Covid-19 thuis op te volgen. Patiënten moesten thuis één tot meerdere keren per dag hun temperatuur, hartslag, zuurstofsaturatie ingeven, en een aantal vragen over hun symptomen invullen. Ziekenhuizen konden patiënten thuis observeren, en tijdig doorsturen naar de huisarts of spoedgevallen voor opvolging.

Een team van het Academisch Centrum voor Verpleeg- en Vroedkunde (prof. dr. Theo van Achterberg, prof. dr. Bernadette Dierckx de Casterlé en dr. Bastiaan Van Grootven) in samenwerking met UCL, evalueert hoe deze telemonitoring projecten werden geïmplementeerd en uitgevoerd. Deze evaluatie gebeurt in opdracht van het Federaal Kenniscentrum voor de Gezondheidszorg. Ons team zal onderzoeken hoe patiënten, ziekenhuizen, huisartsen en thuisverpleegkundigen opvolging door middel van telemonitoring hebben ervaren. De resultaten van deze studie zullen worden gebruikt om aanbevelingen te formuleren over het gebruik van technologie in de zorg. Het rapport wordt verwacht in juni 2022.

Meer Nieuws

Maria Jose Mendieta

New study about delirium